Kliknij na SALON I SYPIALNIA i zobacz wszystkie dodatki prowansalskie!

 

 

Oto wyjątkowy dom w stylu prowansalskim, w którym z całą pewnością zamieszkałby każdy, kto naprawdę kocha styl prowansalski. Jasne meble prowansalskie, przepiękne tkaniny oraz dekoracje w stylu prowansalskim to tylko niektóre z wielu elementów, które składają się na te przepiękne wnętrza. Zobaczcie sami.

Styl prowansalski

Salon zdecydowanie robi wrażenie. Tym co najbardziej nam się spodobało jest biały, stojący zegar Mora oraz duży niski stolik. Jesteśmy przyzwyczajeni do stolików w kształcie prostokąta, dlatego kwadratowy stolik wyjątkowo przypadł nam do gustu. Trochę dziwi nas podłoga. Świeżości dodają wnętrzu świeże kwiaty stojące na stole oraz dopasowane do nich kolorystycznie dwie świeczki. To co chcielibyśmy w tym salonie zmienić to poduszki. Widzielibyśmy tu raczej poduszki w stylu prowansalskim, takie jak te, dostępne w naszej ofercie. Nasi Klienci niejednokrotnie przekonali się, że tapicerowane meble prowansalskie oraz ciekawe dekoracje w stylu prowansalskim w połączeniu z naszymi francuskimi poduszkami dają niepowtarzalny efekt.

Styl prowansalski

Drugi pokój to urocza sypialnia połączona ze studiem. Za przepięknym, szarym fotelem w stylu prowansalskim widoczne są białe meble prowansalskie: komódka, dwa krzesła oraz biurko. Świetnie wyglądają także jasne, opadające do samej ziemi zasłony oraz pościel w słodkie, pastelowe wzory. Koloru dodają wnętrzu niebieskie donice.


Styl prowansalski

Kuchnia jest raczej prosta. Z jednej strony nie jest wyjątkowa czy zachwycająca, z drugiej jednak nie ma do czego się w niej przyczepić. Połączenie bieli, błękitu oraz brązu daje bardzo uroczy efekt. Podoba nam się to, że kuchnia połączona jest z jadalnią. Poniżej zdjęcie na drugą stronę kuchni.

Styl prowansalski

Na pochwałę w kuchni połączonej z jadalni zasługuje podłoga. Matowe deski z wyraźnie zaznaczonymi słojami drewna to typ podłogi, z którym styl prowansalski najbardziej nam się kojarzy. W jadalni użyte zostały metalowe meble prowansalskie, które nadawałyby się także do ogrodu. Aby ocieplić nieco surowy metal, na krzesłach zostały położone prowansalskie poduszki na krzesła. Dzięki nim meble ogrodowe świetnie sprawdzą się także w domu. Podobnie jak w sypialni, uroku dodają jadalni dekoracje w stylu prowansalski postawione na parapecie, czyli donice, kanki oraz pojemniki. Jednokolorowe, gładkie zasłony dodają jadalni prostoty. Jedzenie w takim wnętrzu musi być czystą przyjemnością!