Dekoracje W Stylu Prowansalskim

Dekoracje, jak sama nazwa wskazuje , powinny dekorować nasz dom, bądź inny lokal użytkowy. Jak wiadomo każdy z nas ma inny gust, każdemu podobają się inne przedmioty. Jest bardzo szeroki wybór dekoracji, od stojących, po wiszące na ścianie. Mogą być mniej lub bardziej praktyczne, dzisiaj postaram się opisać w skrócie te drugie, czyli z ciekawymi zastosowaniami należącymi do grupy takiej jak dekoracje prowansalskie.

Nie przez przypadek mamy bogatą ofertę w przedmioty w tym uroczym stylu, wszystkie rzeczy jakie posiadamy są niezwykle ozdobne czy to meble czy to przybory kuchenne bądź łazienkowe, bądź inne które można nazwać typowo dodatkami. Styl Prowansalski sam w sobie wprowadza nas w niezapomniany klimat w który warto zainwestować i zaaranżować wnętrze, dzięki niemu pomieszczenia zostaną wypełnione ciepłem oraz niebywałą magią.

Zawieszki metalowe prostokątne
Zawieszki Metalowe

Oryginalne zawieszki, to ciekawe dekoracje w stylu prowansalskim, które można użyć jako dodatki na przykład do wstążki na prezentach, albo powiesić je na meblach.

Przecierana Kołatka Prowansalska
Kołatka Prowansalska

Kołatka przedstawiająca swoim wykończeniem styl prowansalski, to dekoracja drzwi wejściowych podkreślająca zaczarowane wnętrze domu. Doskonale sprawdzi się tutaj powiedzenie ”Jak cię widzą tak cie piszą”.

Obrazek z termometrem w stylu prowansalskim
Termometr W Stylu Prowansalskim

Termometr w pokoju, jest potrzebny do kontroli odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu unikniemy nie przewidzianych przeziębień, ze względu na szybką zmianę temperatury, a także utrzymując odpowiednią ilość stopni będzie nam się lepiej spało. Dekoracje prowansalskie są niezwykłe, udowadnia to również ten termometr, gdyż jest piękną ozdobą, bo znajduje się na kwiatowym obrazie podkreślającym styl prowansalski.

Podkładki z lawendą w kształcie czajniczków
Podkładki lawenda

Prowansalskie dodatki mają również zastosowanie na stole, jak wiadomo każdy w którymś momencie pijąc herbatę, wyjmuje torebkę, oryginalnym pomysłem są podkładki na których można je położyć. Zamiast stosowania zwykłych spodków lub talerzyków, idealnym rozwiązaniem będą te o kształcie czajniczków ozdobione motywem lawendy.

Drewniana szafeczka na klucze z serduszkiem.
Szafka na klucze

Nietypowe dekoracje prowansalskie to nasze tematy, uwielbiamy pomysłowe i oryginalne przedmioty. Szafki na klucze posiadamy bardzo różne, jedne eleganckie, drugie proste i urocze, z drzwiczkami, a także są takie z haczykami na wierzchu. Pięknie wyglądające, a jednocześnie zachowujące organizacje i porządek. Od dziś wszystkie klucze w jednym miejscu zakończą szukanie, przez które traciliśmy masę czasu.

Jasna tablica z klamerkami w kształcie serca
Tablica Serce z Klamerkami

Tablice z klamerkami lub spinaczami to interesujące dekoracje ścienne , na których mogą znaleźć się oprócz notatek, potrzebnych na wierzchu , mogą pojawić się zdjęcia, bądź na przykład wspomnienia typu, kartka z wakacji od przyjaciółki, lub pierwszy rysunek dziecka.

Elegancki zestaw łazienkowy
Zestaw łazienkowy Le Savon

Zestawy łazienkowe znajdują się w każdym domu, szczotka toaletowa, dozownik do mydła, mydelniczka, kubek na szczoteczki, kubek do płukania, to przedmioty niebywale potrzebne. U nas również pod postacią dekoracji prowansalskich, dzięki czemu magia w łazience jest podkreślona w niezwykle praktyczny sposób.